52541930
banner176

25.000 Kişinin Sağlık Merkezi Göktürk Sağlık Ocağı

20 Aralık 2012 Perşembe 11:18
Bu haber 1291 kez okundu

Göktürk bölgesinde haziran ayından bu yana inşaat aşamasında olan Göktürk Sağlık Ocağı binası yılbaşından sonra inşaat süreci tamamlanarak tekrardan faaliyete geçmesi planlanıyor.

25.000 Kişinin Sağlık Merkezi Göktürk Sağlık Ocağı
Foto galeriye git
Göktürk bölgesinde haziran ayından bu yana inşaat aşamasında olan sağlık ocağı binası yılbaşından sonra inşaat süreci tamamlanarak tekrardan faaliyete geçmesi planlanıyor. Şu an itibariyle sağlık ocağına yakın bir bina içerisinde ufak, dar koridor ve odalarıyla sağlık hizmetine devam ediyor.
Aile sağlık merkezi bilinci ile sadece temel günlük rahatsızlıkların muayenesinin yapıldığı sağlık ocağı acil müdahale anlayışından uzak olmasının nedenleri sadece olması gereken mutlak branşlardaki doktor ve ekipmanlarının olmayışıdır. Göktürk Vizyon olarak sağlık ocağına yapmış olduğumuz ziyarette halkın hala sağlık hizmetini alabiliyor olmasına sevindik. Ancak içerideki yoğunluk dikkatlerimizden kaçmadı.

25.000 kişiye hizmet veriyor olan Göktürk Sağlık Ocağı ocak ayından sonra yeni modernizasyonu tamamlanan binasında taşınmış olacak. Toplamda bodrum ile birlikte 6 kattan oluşan Göktürk sağlık ocağının sadece bodrum ve giriş katının sağlık hizmetinde kullanılacak olması, Göktürk bölgesi için yeterli olacak mı? 

Yenilenen Göktürk sağlık ocağının diğer katlarının lojman olarak kullanılması yerine daha kapsamlı bir sağlık merkezi yapılması neden düşünülmüyor?

Tadilatına haziran ayında başlanan Göktürk Sağlık Ocağı, yaklaşık
523.000,00 TL mal olan binasına yeni yılda geçmesi planlanıyor.

Göktürk beldesi ortalama 30,000 nüfusa sahip bir beldedir. Bu belde yaşayanlarının en önemli ihtiyaçlarından biri sağlık ihtiyacıdır. Bölgemize en yakın hastanenin 20 km. olduğunu ve her zaman ulaşım olanağının olmadığını düşündüğümüzde, hayatlarımızın önemi adına bölgemizde daha kapsamlı 24 saat hizmet veren bir sağlık ocağı ya da hastane yapılması mutlak ihtiyaçlardan biri olmuştur.

Sağlık ocağında hizmet bekleyen insanların oluşturduğu kuyruklar bu durumun aciliyetini göstermektedir. Aile hekimliği hizmeti ile 4000 kişiye sadece bir doktorun bakıyor olması kesinlikle yeterli değildir. Bu konudaki çalışmamıza destek vermeniz durumunda gerekli yerlere başvurarak bölgemiz adına önemli bir adım atmış oluruz. 

GÖKTÜRK SAĞLIK OCAĞI İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES : Göktürk Merkez Mah. Cumhuriyet Cad. Gül Sok. No: 9 Göktürk - EYÜP
TEL : 0212 322 0016
Not : Göktürk Sağlık Ocağı telefon numarası yenilenen binaya geçildikten sonra çalışacaktır...
Göktürk Sağlık Ocağı ile en yakın mesafedeki Devlet Hastaneleri arasındaki mesafeleri;
Eyüp Devlet Hastanesi : 20,1 KM
Kağıthane Devlet Hastanesi : 19,3 KM
Okmeydanı Devlet Hastanesi : 20,2 KM
İstinye Devlet Hastanesi : 24,9 KM

Göktürk Vizyon

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 3

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

alı kaya 2 yıl önce yorumlandı

Hocam ne zaman hızmete gırecek bu bına beklıyoruz dort gozle

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

alı kaya 2 yıl önce yorumlandı

Ne zaman yenı bınaya tasınıyo

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Janin Topuzoğlu 2 yıl önce yorumlandı

ben de bu konuya katılıyorum göktürke acil gece bir hastahaneye ihtiyaç vardır ben gerekli buluyorum

0 Kişi beğendi.